sobota, 14 lutego 2015

BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA W SIECI:

Surfując po Internecie, nie jesteśmy anonimowi. Brak dbałości ludzi o własną prywatność jest niepokojącym zjawiskiem. Dla swojego bezpieczeństwa, trzeba uważać, aby zamieszczane przez nas zdjęcia czy nagrania nie wywołały żadnych zagrożeń. Serwisy społecznościowe stanowią ogromne bazy danych, a przede wszystkim to od nas zależy jakie dane udostępnimy innym (aby nasz numer gg, numer telefonu czy adres nie dostał się w niepowołane ręce)
BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA W SIECI:
Dzieci spędzają przed komputerem mnóstwo czasu, przede wszystkim korzystając z rożnego rodzaju narzędzi służących do komunikacji. Internet to miejsce, w którym KAŻDY może być tym, kim chce. Niejednokrotnie rodzice zamieszczają zdjęcia swoich pociech na portalach społecznościowych, a które dziecko nie chciałoby nawiązać znajomości, np. Z Kubusiem Puchatkiem.

Jak działają internetowi pedofile? „Pedofile nawiązują kontakt z dziećmi rozmawiając w pokojach rozmów, grupach dyskusyjnych lub za pomocą wiadomości e-mail i wiadomości błyskawicznych. Na forach internetowych wielu nastolatków dzieli się swoimi problemami i szuka wsparcia rówieśników. Pedofile często szukają tam łatwych ofiar.
Internetowi pedofile oferują swoją uwagę, uczucie, uprzejmość, próbując stopniowo uwodzić swoje ofiary, często znacznym nakładem czasu, pieniędzy i wysiłku. Są na bieżąco z muzyka i hobby, którymi można zainteresować dzieci. Słuchając dzieci i solidaryzuje się z ich problemami. Starając się osłabić zahamowania młodych ludzi, stopniowo wprowadzają do rozmów treści erotyczne lub pokazują materiały erotyczne.

Pedofile działają szybciej niż inni i błyskawicznie włączają się w rozmowy o wyraźnie erotycznym charakterze. Takie bardziej bezpośrednie podejście może oznaczać napastowanie, ale również dobrze pedofil może podchodzić swoją ofiarę. Pedofile mogą również badać skłonność dzieci poznanych w Internecie do spotkań twarzą w twarz – ciężko jest uchronić dzieci, szczególnie te najmniejsze, ale i te starsze. Przede wszystkim należy uczyć i tłumaczyć. Obserwować, czy nie dostaje, np. paczek od obcych osób, doładowań do telefonu pochodzących z nieznanych źródeł. Należy uczyć dziecko, aby samo potrafiło się ochronić przed niebezpieczeństwami, ponieważ nie zawsze jest się w stanie ochronić dzieci przed wszystkimi zagrożeniami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz